کنکور سراسری هر سال در 5 گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان برگزار می گردد . داوطلبانی که در موعد مقرر در این آزمون ثبت نام کردند ، با حضور در جلسه آزمون می توانند به سوالات مندرج در دفترچه سوالات مجموعه امتحانی خود پاسخ دهند .

در طول آزمون ، به هر یک از داوطلبان شرکت کننده در این ماراتن نفس گیر یک پاسخ برگ ، یک دفترچه آزمون عمومی یا شماره یک و یک دفترچه آزمون اختصاصی یا شماره دو در قالب دو بسته نایلونی داده می شود . این بسته‌ها شخصی سازی شده و مشخصات داوطلبان ( شماره داوطلبی و نام و نام خانوادگی و … ) بر روی پاسخنامه و جلد دفترچه سوالات درج شده است .

داوطلبان شرکت کننده در هر کدام از گروه‌های آزمایشی باید پاسخ سوالات دفترچه‌های عمومی و اختصاصی را در پاسخنامه خود وارد نمایند . تعداد سوالات و زمان پاسخگویی در نظر گرفته شده برای هر درس در رشته های مختلف با هم تفاوت دارد به همین خاطر در این مقاله تعداد سوالات و زمان پاسخگویی در نظر گرفته شده برای هر درس در 5 گروه آزمایشی ریاضی ، تجربی ، انسانی ، هنر و زبان ارائه شده است .

تعداد سوالات عمومی کنکور سراسری 1400 و مدت زمان پاسخگویی هر درس

با شروع آزمون سراسری ، دفترچه شماره یک ( دفترچه عمومی ) اولین دفترچه سوالی است که جهت پاسخگویی به داوطلبان ارائه می گردد . این دفترچه شامل دروس زبان و ادبیات فارسی ، زبان عربی ، فرهنگ و معارف اسلامی ( دینی و قرآن ) و زبان خارجی است . دفترچه عمومی کنکور سراسری هر گروه آزمایشی مجموعا دارای 100 سوال می باشد که برای هر درس 25 سوال در نظر گرفته شده ، مجموعا 75 دقیقه وقت برای پاسخ به کل سوالات عمومی در نظر گرفته شده است .

 

 

 

دروس عمومی
ردیف عنوان درس تعداد سوال مدت زمان پاسخگویی بر اساس دقیقه میانگین زمان برای پاسخ به هر سوال به ثانیه
1 زبان و ادبیات فارسی 25 18 42
2 عربی 25 20 48
3 دین و زندگی 25 17 42
4 زبان انگلیسی 25 20 48

 

دیدگاهتان را بنویسید